İçeriğindeki demir oksit miktarı azaltılmış düz cam çeşididir. Işık geçirgenliği daha fazla olan bu cam nitelikli projelerde tercih edilmektedir.

Üretim Açıklaması
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam’ın Bu Üründeki Uzmanlığı ve Tecrübesi

Cam üretimi sürecinde, cama yeşilimsi rengini veren demir oksit miktarı yaklaşık %90 azaltılır. Böylece cam daha berraklaşır ve ışık geçirgenliği artar, görüş performansında maksimum şeffaflık ve konfor elde edilir. Kullanım yerine göre ve güvenlik ihtiyacına göre çoğunlukla temperli ve/veya Lamine olarak uygulanır.

Ofislerde, vitrinlerde, hastanelerde, otellerde, müzelerdeki sergileme camlarında, banyolarda, korkuluk ve küpeşte camlarında, bina cepheleri ve çatı ışıklıklarında, görüş performansının yüksek olması tercih edilen manzaralı mekânlarda kullanılır.

  • EN 572-2
  • TS EN 12150
  • TS EN 14179
  • TS EN 12543

Alcam 35 yıllık tedarikçisi olarak Şişecam’ın UltraClear camlarının yanı sıra Guardian Glass, Pilkington, AGC, St.Gobain Glass gibi dünyanın önde gelen cam üreticilerinin düşük demirli camlarını da projelerinde kullanmaktadır. Alcam, ulusal ve uluslararası standartlara uygun cam işleme uygulamaları yapmasının ve laboratuvarlarında ürünlerini test edebilmesinin yanı sıra laminasyon ve temper tecrübesi, teknik bilgisi ve ulusal yönetmelikler hakkındaki yetkinliği ile müşterilerine projelerinde kullanılması gereken ürünler hakkında bilgi vermekte ve çözüm sunmaktadır.

Numune Talebi