Düşük ısı iletkenlik katsayısına sahip Low-e kaplamalı camların kullanıldığı ısıcamlar konutlarda ve ticari soğutucularda ısı yalıtımı sağlamak amacı ile kullanılırlar. Yüksek performanslı Low-e Camlar üzerine gelen radyan ısıyı geri yansıtması özelliği ile ısı yalıtımını kaplamasız camlara göre 2 kat artırır. Temperlenebilir Low-e camlar ile üretilen ısıcamlar ısı yalıtımı yanında emniyet çözümü de sunarlar.Isı yalıtımını maksimum düzeyde artırmak için low-e kaplamalı camlar ile üçlü ısıcam üretilmesi durumunda U değeri 0,5 W/m2K değerine kadar inebilmektedir.

 

Üretim Açıklaması
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam’ın Bu Üründeki Uzmanlığı ve Tecrübesi

Isıcam hattında sırasıyla camların yıkanması, üzerine butil çekilmiş ve nem alıcı doldurulmuş ara boşluk profili yerleştirme, presleme, robot yardımı ile ikincil sızdırmazlık macunu çekme işlemlerinin uygulanması ile üretilir.

Binalarda pencere, balkon kapama sistemleri, kış bahçesi ve ticari soğutucu/şişe soğutucu camlarında kullanılır.

  • TS EN 1279
  • TS EN 1096

Alcam 35 yıllık Şişecam Yetkili Isıcam üreticisi olarak müşterilerine otomatik robotlu Isıcam üretim hatları ile hizmet vermektedir. Sahip olduğu tecrübe ve teknik bilgi ile müşterilerine kullanım yerine ve amacına göre en uygun ısıcam kombinasyonunu önerebilmektedir. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapmakta ve laboratuvarlarında ürünlerini test edebilmektedir. Alcam Isıcam ürünleri için 10 YIL GARANTİ vermektedir.

Numune Talebi