Renkli Lamine camlar, harmandan renkli cam ile veya renkli PVB ve şeffaf camlar kullanarak laminasyon işlemi uygulanmış cam çeşitleridir.

Üretim Açıklaması
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam’ın Bu Üründeki Uzmanlığı ve Tecrübesi

Harmanına eklenen renklendirici bileşenlerin etkisiyle harmandan renkli hale gelen cam, sonrasında laminasyon işleminden geçirilir. Laminasyon işleminde, aralarına şeffaf bağlayıcı katman yerleştirilmiş bir veya daha fazla renkli cam plakası yüksek ısı ve basınç altında birleştirilir. Yeşil, füme, bronz, mavi, turkuaz ve koyu füme cam seçenekleri mevcuttur.Diğer Üretim yöntemi Ultra Clear camlar arasında TROSIFOL RENKLİ PVB yerleştirerek laminasyon işleminin gerçekleştirilmesidir.

Baş üstü, yürüme yolu, vitrin, tırabzan, teras, saçak, rüzgârlık, ofis bölme, küpeşte, parapet, korkuluk, kaydırmaz zemin, havuz çevresi, güvenlik kulübesi, durak, çatı ışıklıkları, avm korkuluk ve atriyum camlarında kullanılırlar. Ayrıca saldırıya, fırtınaya, depreme dayanıklı ve kurşun geçirmez cam çözümlerinde de talep edilirse renkli lamine cam kullanılabilir.

  • TS EN 12543
  • TS EN 14449

Alcam, iklim kontrollü Laminasyon hattı ve iki adet Otoklav Fırını ile her türlü PVB malzemeyi kullanarak müşterilerinin bütün emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilir. Özel güvenlik taleplerinde renkli lamine camlarında sert PVB veya SGX kullanmakta ve istenen sınıfta güvenlik çözümü sunmaktadır.

Numune Talebi