Tanım: Binalarda gürültü kontrolü amacıyla ses sönümleme özelliği olan Akustik PVB kullanılarak üretilen lamine camlardır. Bu lamine camlar tek başına veya yalıtım ünitelerinde de kullanılırlar.

Üretim Açıklaması
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam’ın Bu Üründeki Uzmanlığı ve Tecrübesi

Laminasyon işleminde, aralarına akustik PVB yerleştirilmiş iki veya daha fazla cam plakası yüksek ısı ve basınç altında birleştirilir.

Havaalanları, tren istasyonları, otoyollar, yoğun ve işlek caddeler, eğlence mekânları, kalabalık şehir merkezleri, fabrikalar gibi gürültü kaynaklarına yakın ortamlarda ve akustik yalıtım ihtiyacının olduğu her yerde güvenle kullanılabilir. Cephe camları, pencereler, ofis bölmeleri, çeviri kabinleri ve toplantı odaları ses yalıtım ünitelerinin kullanımı için uygundur.

  • TS EN 125433
  • TS EN 14449
  • TS EN 1279

Alcam Gürültü kontrolü amaçlı ürettiği akustik laminelerde TROSİFOL MONOLAYER AKUSTİK PVB kullanmaktadır. Trosifol SC Monolayer tek katman ile mükemmel gürültü kontrolü sağlayan bir PVB çeşididir. Alcam, teknik bilgisi ve tecrübesi ile hazır akustik lamine plakalardan kesim yapmak yerine proje gereklerine göre hesapladığı dB cinsinden gürültü yalıtım değerini sağlayacak lamine kombinasyonunu belirlemekte ve müşterilerine doğru çözümü doğru ürünü üreterek sunmaktadır.

Numune Talebi