Tanım: Kurşun geçirmez lamine camlar, özel ara malzemeleri ve kalınlıkları sayesinde, silahlı saldırılara karşı etkin koruma sağlayan, üst segment lamine cam üniteleridir. Üstün güvenlik özellikli kurşun geçirmez camlar, yaralanma ve ölümlere neden olabilen silahlı saldırılara karşı, önlem ve koruma amacıyla kullanılan, saldırı anında mümkün ise kaçmak ya da yardım çağırabilmek için zaman kazandıran özel bir koruma camıdır. Profesyonel cam üretim ekiplerinin, özel malzemeler kullanarak ürettiği kurşun geçirmez camların güvenlik seviyelerini, muhtemel saldırılarda kullanılacak silahın/silahların türüne, saldırının yapıldığı mesafeye, saldırıda kullanılacak isabetli kurşunların adetlerine, saldırının süresine bağlı olarak, koruma sağlayabilecek bir şekilde özelleştirmek ve üretmek mümkündür.

Üretim Açıklaması
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam’ın Bu Üründeki Uzmanlığı ve Tecrübesi

Profesyonel cam üretim ekiplerinin, özel malzemeler kullanarak ürettiği kurşun geçirmez camların güvenlik seviyelerini,  muhtemel saldırılarda kullanılacak silahın/silahların türüne, saldırının yapıldığı mesafeye, saldırıda kullanılacak isabetli kurşunların adetlerine, saldırının süresine bağlı olarak, koruma sağlayabilecek bir şekilde özelleştirmek ve üretmek mümkündür.

  • Emniyet Teşkilatlarının Güvenlik ve savunma Araçları camlarında
  • Askeri Güvenlik ve Savunma Araçları Camlarında
  • Bankaların Zırhlı Para Nakil Araçları Camlarında
  • Zırh Özellikli Asker ve Polis Güvenlik Kulübeleri Camlarında
  • Mücevher Dükkânlarının Vitrin ve Camlarında
  • Kamu Kuruluşlarının, Büyükelçiliklerin, Konsoloslukların Giriş-Çıkış Kapıları ve Pencere Camlarında ve Muhtemel Silahlı Saldırılara Karşı Üstün Koruma Gerektiren Tüm Mekânlarda ve Araçlarda, Kurşun Geçirmez Camlar Kullanılır.
  • EN 1063

Alcam ilgili standartlara göre sertifikalara sahip, mimari ve otomotiv uygulamalar için her türlü kurşun geçirmez cam taleplerine cevap vermektedir

Numune Talebi