Isı ve güneş kontrolünü aynı anda sağlayan özel kaplamalı camların kullanıldığı yalıtım üniteleridir. Yeni mimari trendlere göre farklı ışık geçirgenliği ve güneş koruma özellikleri ile değişik performans beklentilerini karşılayan çeşitleri vardır. Selektivite (Işık Geçirgenlik % / Solar faktör) yeni nesil solar low-e camlarda performans belirleyici bir faktör olmuştur. Daha fazla ışık geçirgenliği sağlarken güneş koruma özelliğinin de artırılması ihtiyacı çift gümüşlü ve üç gümüşlü kaplamalı camların geliştirilmesini sağlamıştır.

Üretim Açıklaması
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam’ın Bu Üründeki Uzmanlığı ve Tecrübesi

Solar Low-e Camların temperlenmesi için konveksiyon tip ısıtma sağlayan temper fırınlarına ihtiyaç duyulur. Bu fırınlarda temperlenen camlar Isıcam hatlarında sırasıyla camların yıkanması, üzerine butil çekilmiş ve nem alıcı doldurulmuş ara boşluk profili yerleştirme, presleme, robot yardımı ile ikincil sızdırmazlık macunu çekme işlemlerinin uygulanması ile üretilir.

Çoğunlukla güneşli ve sıcak bölgelerde ticari bina cephelerinde (kuleler, plazalar, havaalanları, iş merkezleri, vb.) kullanılır. Işık geçirgenliği yüksek modelleri konutlarda da kullanılır.

  • TS EN 1279
  • TS EN 1096

Şişecam ve Guardian Glass tarafından çok gümüşlü camları işleme ve yalıtım camı üretme konusunda yetkilendirilmiş olan Alcam,   35 yıllık Şişecam Yetkili Isıcam üreticisi olarak müşterilerine ful otomatik üretim hatları ile hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapmakta ve laboratuvarlarında ürünlerini test edebilmektedir

Numune Talebi