• Tanım: Tamamen düz bir cephe görüntüsü sunan bu sistemde yalıtım ünitesinin yapışık olduğu alüminyum doğrama yükü taşıyacak bir sütun/kiriş konstrüksiyonunun önüne monte edilir. Silikon Cephe uygulamalarında kullanılan sitemlerden bazıları Schuco U çıta uygulamaları, Raeyners sistemleri, U aparat montajlı silikon dolgulu yalıtım üniteleri vb.dir.
  • Üretim Açıklaması: Silikon dolgulu olarak gerçekleştirilen yalıtım ünitesi projesine göre seçilen doğramaya bonding silikonu ile yapıştırılır ve şantiye alanına gönderilir
Kullanıldığı Yerler
İlgili Ulusal ve Uluslararası Standartlar
Alcam'ın Bu Ürünlerdeki Uzmanlığı
  • Bütün giydirme cephe uygulaması yapılan binalarda kullanılır.
  • TS EN 1279
  • Alcam, onaylı strüktürel silikon tedarikçileri ile her türlü silikon cephe uygulamalarına göre yalıtım camı üretimini gerçekleştirmektedir. Silikon Cephe sistemlerinde camların alüminyum doğramalara/kasetlere yapıştırılması işlemi (BONDING) çok önemlidir. Alcam, sistemin rahat monte edilmesini sağlayacak her türlü çalışmayı yapabilmektedir. Bu çalışmalar arasında kendinden U kanallı çıta (Schuco) kullanımı, dış sızdırmazlık dolgu silikonu üzerine U-aparat vb. montaj ekipmanları yerleştirmek gibi operasyonlar yer almaktadır. Bonding işlemi, emniyet açısından risk barındıran bir işlemdir. Doğramaya yapıştırılan camların cepheden düşme riskini ortadan kaldırmak için kullanılan malzemeler kadar uygulama tekniği de önem taşımaktadır. Alcam, onaylı tedarikçilerden temin ettiği silikon malzemeler ile çalışmakta ve kendi laboratuvarlarında ilgili standartlara göre her türlü yapışma, kopma testlerini gerçekleştirmektedir.
Numune Talebi